  • RGT2012P-97R6-B-T5
RGT2012P-97R6-B-T5
advertisement
Manufacturer No:
RGT2012P-97R6-B-T5
HK JDW NO:
740-RGT2012P-97R6-B-T5
Description:
RGT Series, Thin Film, 97.6Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~175°C
Step5Bar-code shipping tag
RGT2012P-97R6-B-T5
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    97.6Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm