  • RGT1608P-1870-B-T5
RGT1608P-1870-B-T5
advertisement
Manufacturer No:
RGT1608P-1870-B-T5
HK JDW NO:
740-RGT1608P-1870-B-T5
Description:
RGT Series, Thin Film, 187Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~175°C
Step5Bar-code shipping tag
RGT1608P-1870-B-T5
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    187Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm