  • RGT1608P-1050-B-T5
RGT1608P-1050-B-T5
advertisement
Manufacturer No:
RGT1608P-1050-B-T5
Manufacturer:
Susumu
HK JDW NO:
740-RGT1608P-1050-B-T5
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
RGT Series, Thin Film, 105Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~175°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RGT1608P-1050-B-T5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RGT
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    105Ohm
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm