  • RGH2012-2E-P-432-B
RGH2012-2E-P-432-B
advertisement
Manufacturer No:
RGH2012-2E-P-432-B
HK JDW NO:
740-RGH2012-2E-P-432-B
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RGH Series, Thin Film, 4.3kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RGH2012-2E-P-432-B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    4.3kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%