  • RGH2012-2E-P-221-B
RGH2012-2E-P-221-B
advertisement
Manufacturer No:
RGH2012-2E-P-221-B
HK JDW NO:
740-RGH2012-2E-P-221-B
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RGH Series, Thin Film, 220Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RGH2012-2E-P-221-B
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    220Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm