  • RGC3A60A65GGEAFM
RGC3A60A65GGEAFM
advertisement
Manufacturer No:
RGC3A60A65GGEAFM
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
HK JDW NO:
144-RGC3A60A65GGEAFM
Package:
SSR with Integrated Heat Sink
Datasheet:
Description:
3P -SSC-AC IN-ZC 600V 3X65A 1200
Step5Bar-code shipping tag
RGC3A60A65GGEAFM
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount, DIN Rail
  • Package / Case
    SSR with Integrated Heat Sink
  • Mfr
    Carlo Gavazzi Inc.
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Output Type
    AC, Zero Cross
  • Circuit
    3PST-NO (3 Form A)
  • Voltage - Input
    20 ~ 275VAC, 24 ~ 190VDC
  • Voltage - Load
    90 ~ 660V
  • Load Current
    65 A