  • RGC0805DTC12K7
RGC0805DTC12K7
advertisement
Manufacturer No:
RGC0805DTC12K7
HK JDW NO:
762-RGC0805DTC12K7
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
RGC0805DTC12K7
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RGC0805DTC12K7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    RGC
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    12.7kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm