  • RG3216V-9101-W-T1
RG3216V-9101-W-T1
advertisement
Manufacturer No:
RG3216V-9101-W-T1
HK JDW NO:
740-RG3216V-9101-W-T1
Datasheet:
RG3216V-9101-W-T1
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 9.1kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RG3216V-9101-W-T1
    1206 (3216 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    9.1kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Additional Feature
    ULTRA PRECISION
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Technology
    METAL FILM
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm