  • RG3216P-2743-B-T1
RG3216P-2743-B-T1
advertisement
Manufacturer No:
RG3216P-2743-B-T1
HK JDW NO:
740-RG3216P-2743-B-T1
Datasheet:
RG3216P-2743-B-T1
Description:
RG Series, Thin Film, 274kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 1104
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RG3216P-2743-B-T1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    274kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6mm