  • RG3216P-2002-P-T1
RG3216P-2002-P-T1
advertisement
Manufacturer No:
RG3216P-2002-P-T1
HK JDW NO:
740-RG3216P-2002-P-T1
Datasheet:
RG3216P-2002-P-T1
Description:
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 20kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RG3216P-2002-P-T1
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.02%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    20kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    METAL FILM
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Height
    400μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm