  • RG3216N-4123-C-T5
RG3216N-4123-C-T5
advertisement
Manufacturer No:
RG3216N-4123-C-T5
HK JDW NO:
740-RG3216N-4123-C-T5
Datasheet:
RG3216N-4123-C-T5
Description:
RG Series, Thin Film, 412kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.25%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RG3216N-4123-C-T5
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    412kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Height
    400μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm