  • RG3216N-1432-B-T1
RG3216N-1432-B-T1
advertisement
Manufacturer No:
RG3216N-1432-B-T1
HK JDW NO:
740-RG3216N-1432-B-T1
Datasheet:
RG3216N-1432-B-T1
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 14.3kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RG3216N-1432-B-T1
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    14.3kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Additional Feature
    ULTRA PRECISION
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    METAL FILM
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm