  • RG2012V-3010-B-T1
RG2012V-3010-B-T1
advertisement
Manufacturer No:
RG2012V-3010-B-T1
HK JDW NO:
740-RG2012V-3010-B-T1
Datasheet:
RG2012V-3010-B-T1
Description:
RG Series, Thin Film, 301Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RG2012V-3010-B-T1
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    301Ohm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Height
    400μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%