  • RG2012V-2671-P-T1
RG2012V-2671-P-T1
advertisement
Manufacturer No:
RG2012V-2671-P-T1
HK JDW NO:
740-RG2012V-2671-P-T1
Datasheet:
RG2012V-2671-P-T1
Step5Bar-code shipping tag
RG2012V-2671-P-T1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    2.67kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    100V
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    METAL FILM
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.02%