  • RG2012Q-180-D
RG2012Q-180-D
advertisement
Manufacturer No:
RG2012Q-180-D
HK JDW NO:
740-RG2012Q-180-D
Step5Bar-code shipping tag
RG2012Q-180-D
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    18Ohm
    ANTI-SULFUR, PRECISION
  • HTS Code
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    150V
  • Size Code
    0805
  • Rated Temperature
    70°C