  • RG2012P-6653-B-T1
RG2012P-6653-B-T1
advertisement
Manufacturer No:
RG2012P-6653-B-T1
HK JDW NO:
740-RG2012P-6653-B-T1
Datasheet:
RG2012P-6653-B-T1
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 665kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RG2012P-6653-B-T1
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Part Status
    Obsolete
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    665kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    100V
  • Additional Feature
    ULTRA PRECISION
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    METAL FILM
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height
    400μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm