  • RG2012P-434-W-T5
RG2012P-434-W-T5
advertisement
Manufacturer No:
RG2012P-434-W-T5
HK JDW NO:
740-RG2012P-434-W-T5
Datasheet:
RG2012P-434-W-T5
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 430kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RG2012P-434-W-T5
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    430kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    125mW
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.05%