  • RG2012P-4021-B-T5
RG2012P-4021-B-T5
advertisement
Manufacturer No:
RG2012P-4021-B-T5
HK JDW NO:
740-RG2012P-4021-B-T5
Datasheet:
RG2012P-4021-B-T5
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 4.02kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 8688
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RG2012P-4021-B-T5
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    4.02kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, PRECISION
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    400μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm