  • RG2012P-1273-B-T5
RG2012P-1273-B-T5
advertisement
Manufacturer No:
RG2012P-1273-B-T5
HK JDW NO:
740-RG2012P-1273-B-T5
Datasheet:
RG2012P-1273-B-T5
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 127kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3524
Step5Bar-code shipping tag
RG2012P-1273-B-T5
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    127kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    100V
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, PRECISION
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Height
    400μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm