  • RG2012N-474-W-T1
RG2012N-474-W-T1
advertisement
Manufacturer No:
RG2012N-474-W-T1
HK JDW NO:
740-RG2012N-474-W-T1
Datasheet:
RG2012N-474-W-T1
Description:
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 470kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 30203
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RG2012N-474-W-T1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    470kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    100V
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm