  • RG2012N-432-C-T5
RG2012N-432-C-T5
advertisement
Manufacturer No:
RG2012N-432-C-T5
HK JDW NO:
740-RG2012N-432-C-T5
Datasheet:
RG2012N-432-C-T5
Description:
RG Series, Thin Film, 4.3kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.25%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RG2012N-432-C-T5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    4.3kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Height
    400μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm