  • RG2012N-2210-W-T5
RG2012N-2210-W-T5
advertisement
Manufacturer No:
RG2012N-2210-W-T5
HK JDW NO:
740-RG2012N-2210-W-T5
Datasheet:
RG2012N-2210-W-T5
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 221Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RG2012N-2210-W-T5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    221Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    100V
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Height
    400μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm