  • RG2012N-183-W
RG2012N-183-W
advertisement
Manufacturer No:
RG2012N-183-W
HK JDW NO:
740-RG2012N-183-W
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 18000Ohm, 0.05%,
Step5Bar-code shipping tag
RG2012N-183-W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    0.05%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    18000Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Technology
    THIN FILM
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    150V
  • Size Code
    0805
  • Rated Temperature
    70°C