  • RG1608V-4321-P-T1
RG1608V-4321-P-T1
advertisement
Manufacturer No:
RG1608V-4321-P-T1
HK JDW NO:
740-RG1608V-4321-P-T1
Datasheet:
RG1608V-4321-P-T1
Description:
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 4.32kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.02%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RG1608V-4321-P-T1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    100V
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    METAL FILM
  • Construction
    Chip
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Height
    400μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.02%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    4.32kOhm