  • RG1608Q-200-D
RG1608Q-200-D
advertisement
Manufacturer No:
RG1608Q-200-D
HK JDW NO:
740-RG1608Q-200-D
Package:
0603
Step5Bar-code shipping tag
RG1608Q-200-D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    20Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, PRECISION
  • HTS Code
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Technology
    THIN FILM
  • Depth
    800μm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1667W
  • Working Voltage
    100V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    400μm
  • Length
    1.6mm