  • RG1608P-9532-D-T5
RG1608P-9532-D-T5
advertisement
Manufacturer No:
RG1608P-9532-D-T5
HK JDW NO:
740-RG1608P-9532-D-T5
Datasheet:
RG1608P-9532-D-T5
Step5Bar-code shipping tag
RG1608P-9532-D-T5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    95.3kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    100V
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, PRECISION
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1667W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    400μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm