  • RG1608P-2263-D-T5
RG1608P-2263-D-T5
advertisement
Manufacturer No:
RG1608P-2263-D-T5
HK JDW NO:
740-RG1608P-2263-D-T5
Datasheet:
RG1608P-2263-D-T5
Description:
RG Series, Thin Film, 226kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 1407
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RG1608P-2263-D-T5
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    226kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm
  • Length
    1.6002mm