  • RG1608N-4221-P-T1
RG1608N-4221-P-T1
advertisement
Manufacturer No:
RG1608N-4221-P-T1
HK JDW NO:
740-RG1608N-4221-P-T1
Datasheet:
RG1608N-4221-P-T1
Description:
RG Series, Thin Film, 4.22kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.02%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RG1608N-4221-P-T1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.02%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    4.22kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm