  • RG1608N-114-W
RG1608N-114-W
advertisement
Manufacturer No:
RG1608N-114-W
HK JDW NO:
740-RG1608N-114-W
Step5Bar-code shipping tag
RG1608N-114-W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    0.05%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    110kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Thin Film
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1667W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    100V
  • Size Code
    0603
  • Rated Temperature
    70°C