  • RG1005V-121-W-T1
RG1005V-121-W-T1
advertisement
Manufacturer No:
RG1005V-121-W-T1
HK JDW NO:
740-RG1005V-121-W-T1
Datasheet:
RG1005V-121-W-T1
Description:
RG Series, Thin Film, 120Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RG1005V-121-W-T1
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Weight
    652.039032μg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    120Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Height
    350μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm