  • RG1005N-5621-B-T1
RG1005N-5621-B-T1
advertisement
Manufacturer No:
RG1005N-5621-B-T1
HK JDW NO:
740-RG1005N-5621-B-T1
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
RG1005N-5621-B-T1
Description:
RG Series, Thin Film, 5.62kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RG1005N-5621-B-T1
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    5.62kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Power Rating
    30mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Height
    350μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm