  • RG1005N-562-D-T10
RG1005N-562-D-T10
advertisement
Manufacturer No:
RG1005N-562-D-T10
Manufacturer:
Susumu
HK JDW NO:
740-RG1005N-562-D-T10
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
RG1005N-562-D-T10
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RG1005N-562-D-T10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    RG
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    5.6kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, PRECISION
  • Power Rating
    30mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    406.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm