  • RG1005N-3010-W-T1
RG1005N-3010-W-T1
advertisement
Manufacturer No:
RG1005N-3010-W-T1
Manufacturer:
Susumu
HK JDW NO:
740-RG1005N-3010-W-T1
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
RG1005N-3010-W-T1
Description:
RG Series, Thin Film, 301Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RG1005N-3010-W-T1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RG
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    301Ohm
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Power Rating
    30mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    406.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm