  • RFDPA161500SMMB801
RFDPA161500SMMB801
advertisement
Manufacturer No:
RFDPA161500SMMB801
HK JDW NO:
883-RFDPA161500SMMB801
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RFDPA161500SMMB801
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    SMA Male
  • Applications
    LTE
  • Power - Max
    1W
  • Gain
    0.93dBi, 2.71dBi, 3.66dBi, 4.37dBi
  • Frequency Range
    617MHz~960MHz 1.71GHz~2.69GHz 3.3GHz~4.2GHz 5.15GHz~7.15GHz
  • RF Family/Standard
    Cellular
  • Antenna Type
    Whip, Tilt
  • VSWR
    3
  • Number of Bands
    4
  • Frequency Group
    Wide B
  • Frequency (Center/Band)
    788.5MHz 2.2GHz 3.75GHz 6.15GHz
  • Return Loss
    -6dB
  • Height (Max)
    7.722 196.15mm