  • RFCS04021000BJTWS
RFCS04021000BJTWS
advertisement
Manufacturer No:
RFCS04021000BJTWS
Manufacturer:
Vishay Electro-Films
HK JDW NO:
866-RFCS04021000BJTWS
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
RFCS04021000BJTWS
Description:
CAP SILICON 10PF 25V 0402
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RFCS04021000BJTWS
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2017
  • Series
    RFCS
  • Size / Dimension
    0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    10pF
  • Voltage - Breakdown
    25V
  • Height
    0.016 0.41mm