  • RFB1010-392L
RFB1010-392L
advertisement
Manufacturer No:
RFB1010-392L
HK JDW NO:
3194-RFB1010-392L
Step5Bar-code shipping tag
RFB1010-392L
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 11 hours ago)
  • Resistance
    7Ohm
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Lead Length
    4mm
  • Lead Spacing
    6mm
  • Lead Diameter
    0.8 mm
  • Inductance
    3.9 mH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • Current - Saturation
    310mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    7Ohm
  • Rated Current-Max
    0.31A
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Inductance-Nom (L)
    3900 µH
  • RMS Current (Irms)
    390mA
  • Self Resonant Frequency
    0.9MHz