  • RFB1010-270L
RFB1010-270L
advertisement
Manufacturer No:
RFB1010-270L
HK JDW NO:
3194-RFB1010-270L
Step5Bar-code shipping tag
RFB1010-270L
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 7 hours ago)
  • Resistance
    46mOhm
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Lead Length
    4mm
  • Lead Spacing
    6mm
  • Lead Diameter
    0.8 mm
  • Inductance
    27 μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • Current - Saturation
    3.7A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    46mOhm
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Inductance-Nom (L)
    27 µH
  • RMS Current (Irms)
    4.4A
  • Self Resonant Frequency
    12MHz