  • RFB0810-270L
RFB0810-270L
advertisement
Manufacturer No:
RFB0810-270L
HK JDW NO:
3194-RFB0810-270L
Step5Bar-code shipping tag
RFB0810-270L
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Lead Length
    4mm
  • Lead Spacing
    5mm
  • Lead Diameter
    0.6 mm
  • Inductance
    27 μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • Current - Saturation
    2.6A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    55mOhm
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Inductance-Nom (L)
    27 µH
  • RMS Current (Irms)
    3.9A
  • Self Resonant Frequency
    12MHz
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 8 hours ago)
  • Resistance
    55mOhm
  • Operating Temperature (Max)
    85°C