  • RFB0807-682L
RFB0807-682L
advertisement
Manufacturer No:
RFB0807-682L
HK JDW NO:
3194-RFB0807-682L
Step5Bar-code shipping tag
RFB0807-682L
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 17 hours ago)
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
    RFB
  • Published
    2014
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Resistance
    27Ohm
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Lead Length
    4mm
  • Lead Spacing
    5mm
  • Lead Diameter
    0.6 mm
  • Inductance
    6.8 mH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • Current - Saturation
    100mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    27Ohm
  • Rated Current-Max
    0.1A
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Inductance-Nom (L)
    6800 µH
  • RMS Current (Irms)
    140mA
  • Self Resonant Frequency
    0.8MHz