  • RF2-06A-T-02-50-G
RF2-06A-T-02-50-G
advertisement
Manufacturer No:
RF2-06A-T-02-50-G
Manufacturer:
Adam Tech
HK JDW NO:
9-RF2-06A-T-02-50-G
Package:
Datasheet:
Description:
Jack, Female Socket Snap-On 50Ohm Bulk SMA Solder 1 Port Polytetrafluoroethylene (PTFE) -65°C~165°C
Quantity:
In Stock : 2508
Step5Bar-code shipping tag
RF2-06A-T-02-50-G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Mounting Feature
    Bulkhead - Front Side Nut
  • Dielectric Material
    Polytetrafluoroethylene (PTFE)
  • Body Material
    Brass
  • Operating Temperature
    -65°C~165°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    RF
  • Feature
    Code A
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Jack, Female Socket
  • Voltage - Rated
    250V
  • Fastening Type
    Snap-On
  • Orientation
    Straight
  • Housing Color
    White
  • Impedance
    50Ohm
  • Connector Style
    SMA
  • Number of Ports
    1
  • Frequency (Max)
    6GHz