  • RER75F3572MC02
RER75F3572MC02
advertisement
Manufacturer No:
RER75F3572MC02
HK JDW NO:
873-RER75F3572MC02
Datasheet:
RER75F3572MC02
Description:
RES CHAS MNT 35.7K OHM 1% 30W
Step5Bar-code shipping tag
RER75F3572MC02
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    1.968Lx1.140W 49.99mmx28.96mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    35.7kOhms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    30W
  • Power Rating
    30W
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Failure Rate
    M (1%)
  • Height
    15.875mm
  • Height Seated (Max)
    0.625 15.87mm
  • Length
    49.9872mm
  • Width
    28.956mm