  • REM5E-4812S/R10/A
REM5E-4812S/R10/A
advertisement
Manufacturer No:
REM5E-4812S/R10/A
HK JDW NO:
655-REM5E-4812S/R10/A
Package:
24-DIP Module, 7 Leads
Step5Bar-code shipping tag
REM5E-4812S/R10/A
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    24-DIP Module, 7 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~80°C
  • Series
    MEDLINE REM5E (5W)
  • Size / Dimension
    1.25Lx0.80W x 0.40 H 31.8mmx20.3mmx10.2mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    5W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Isolation
    10kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Current - Output (Max)
    417mA