  • REM3.5E-2412D/R10/A/CTRL
REM3.5E-2412D/R10/A/CTRL
advertisement
Manufacturer No:
REM3.5E-2412D/R10/A/CTRL
HK JDW NO:
655-REM3.5E-2412D/R10/A/CTRL
Step5Bar-code shipping tag
REM3.5E-2412D/R10/A/CTRL
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    MEDLINE REM3.5E (3.5W)
  • Size / Dimension
    1.25Lx0.80W x 0.40 H 31.8mmx20.3mmx10.2mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
  • Power (Watts)
    3.5W
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    83%
  • Voltage - Isolation
    10kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    145mA 145mA