  • REM20-2424SW/P
REM20-2424SW/P
advertisement
Manufacturer No:
REM20-2424SW/P
HK JDW NO:
655-REM20-2424SW/P
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
REM20-2424SW/P
Step5Bar-code shipping tag
REM20-2424SW/P
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C With Derating
  • Series
    MEDLINE REM20-W (20W)
  • Size / Dimension
    1.60Lx1.00W x 0.40 H 40.6mmx25.4mmx10.2mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    20W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    5kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Current - Output (Max)
    833mA