  • REM15-4805DW/P
REM15-4805DW/P
advertisement
Manufacturer No:
REM15-4805DW/P
Manufacturer:
Recom Power
HK JDW NO:
655-REM15-4805DW/P
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
REM15-4805DW/P
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
REM15-4805DW/P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C With Derating
  • Packaging
    Tube
  • Series
    MEDLINE REM15-W (15W)
  • Size / Dimension
    1.60Lx1.00W x 0.40 H 40.6mmx25.4mmx10.2mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    15W
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    5kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    1.5A 1.5A