  • REM10-4824S/A
REM10-4824S/A
advertisement
Manufacturer No:
REM10-4824S/A
HK JDW NO:
655-REM10-4824S/A
Package:
24-DIP Module, 5 Leads
Datasheet:
REM10-4824S/A
Step5Bar-code shipping tag
REM10-4824S/A
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    24-DIP Module, 5 Leads
  • Weight
    14g
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    MEDLINE REM10 (10W)
  • Size / Dimension
    1.25Lx0.80W x 0.40 H 31.8mmx20.3mmx10.2mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
  • Number of Terminations
    7
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Terminal Position
    DUAL
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • JESD-30 Code
    R-PDMA-P7
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    5kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    24V
  • Max Output Current
    416mA
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Output Current
    416mA
  • Output Power
    10W
  • Control Features
    Enable, Active Low
  • Max Output Voltage
    24V
  • Height
    10.4mm
  • Width
    20.3mm