  • REG102UA-2.8
REG102UA-2.8
advertisement
Manufacturer No:
REG102UA-2.8
HK JDW NO:
699-REG102UA-2.8
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
REG102UA-2.8
Description:
Enable Fixed PMIC 8 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Quantity:
In Stock : 13206
Step5Bar-code shipping tag
REG102UA-2.8
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    8
  • Terminal Finish
    NICKEL PALLADIUM GOLD
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    8
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G8
  • Current - Supply (Max)
    800μA
  • Voltage - Input (Max)
    10V
    Positive
  • Current - Output
    250mA
  • Output Voltage 1
    2.8V
  • Input Voltage (Min)
    3.07V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.8V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.27V @ 250mA
  • PSRR
    65dB (120Hz)
  • Output Voltage1-Max
    2.8784V
  • Length
    4.9mm
  • Width
    3.9mm