  • REC8-243.3SRW/H2/A/M/SMD-R
REC8-243.3SRW/H2/A/M/SMD-R
advertisement
Manufacturer No:
REC8-243.3SRW/H2/A/M/SMD-R
HK JDW NO:
655-REC8-243.3SRW/H2/A/M/SMD-R
Package:
24-SMD Module, 18 Leads
Step5Bar-code shipping tag
REC8-243.3SRW/H2/A/M/SMD-R
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    24-SMD Module, 18 Leads
  • Weight
    18g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ECONOLINE REC8 (8W)
  • Size / Dimension
    1.26Lx0.78W x 0.44 H 32.0mmx19.9mmx11.2mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, SCP
  • Max Power Dissipation
    5.28W
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Isolation
    2kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    1.6A
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Output Current
    1.6A
  • Output Power
    8W
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Max Output Voltage
    3.3V
  • Nominal Input Voltage
    24V
  • Height
    10.9mm