  • REC7.5-4815SRW/H1/A/M/SMD
REC7.5-4815SRW/H1/A/M/SMD
advertisement
Manufacturer No:
REC7.5-4815SRW/H1/A/M/SMD
HK JDW NO:
655-REC7.5-4815SRW/H1/A/M/SMD
Package:
24-SMD Module, 18 Leads
Step5Bar-code shipping tag
REC7.5-4815SRW/H1/A/M/SMD
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    24-SMD Module, 18 Leads
  • Weight
    16g
  • Operating Temperature
    -40°C~71°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    ECONOLINE REC7.5 (7.5W)
  • Size / Dimension
    1.26Lx0.78W x 0.44 H 32.0mmx19.9mmx11.2mm
  • Number of Terminations
    17
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Additional Feature
    SEATED HGT CALCULATED
  • Subcategory
    Other Analog ICs
  • Max Power Dissipation
    8W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    1kV
  • Voltage - Input (Max)
    72V
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    500mA
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Output Current
    500mA
  • Output Power
    7.5W
  • Max Output Voltage
    15V
  • Nominal Input Voltage
    48V
  • Height
    10.9mm
  • Length
    32mm
  • Width
    20.3mm