  • REC5-123.3SRW/H6/A/M/X2
REC5-123.3SRW/H6/A/M/X2
advertisement
Manufacturer No:
REC5-123.3SRW/H6/A/M/X2
HK JDW NO:
655-REC5-123.3SRW/H6/A/M/X2
Package:
24-DIP Module, 8 Leads
Step5Bar-code shipping tag
REC5-123.3SRW/H6/A/M/X2
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    24-DIP Module, 8 Leads
  • Weight
    13g
  • Operating Temperature
    -40°C~75°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    ECONOLINE REC5 (5W)
  • Size / Dimension
    1.26Lx0.80W x 0.40 H 32.0mmx20.3mmx10.2mm
  • Feature
    SCP
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Efficiency
    77%
  • Voltage - Isolation
    6kV
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Current - Output (Max)
    1A
  • Output Current
    1A
  • Output Power
    5W
  • Max Output Voltage
    3.3V
  • Voltage - Output 2
    3.3V
  • Height
    10.2mm